Rohm Semiconductor MCR18EZHJ435
MCR18EZHJ435 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHJ435
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHJ435.pdf
Availability of MCR18EZHJ435
QUANTITY
MCR18EZHJ435 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHJ435
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHJ435
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHJ435
Related LinksMCR18E, MCR18EZHJ435 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHJ435 Details Description
Related parts for MCR18EZHJ435
RES SMD 14K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FAULT MON BATT 12CH 38TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V DPAK datasheet.pdf