Rohm Semiconductor MCR18EZPJ134
MCR18EZPJ134 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPJ134
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPJ134.pdf
Availability of MCR18EZPJ134
QUANTITY
MCR18EZPJ134 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPJ134
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPJ134
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPJ134
Related LinksMCR18E, MCR18EZPJ134 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPJ134 Details Description
Related parts for MCR18EZPJ134
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 16-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 18POS 5A datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 100K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 6.3A SC75-6L datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
SPARE PART KIT datasheet.pdf
IC OP AMP 55V LN ZD 8SOIC datasheet.pdf