Rohm Semiconductor MCR25JZHF1433
MCR25JZHF1433 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1433
Brief Description
RES SMD 143K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1433.pdf
Availability of MCR25JZHF1433
QUANTITY
MCR25JZHF1433 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1433
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1433
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1433
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1433 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1433 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1433
IC COUNTER UP/DOWN SYNC 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC NETWORKING CLK SOURCE 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER RA 100POS 1.27MM datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
IC FPGA 220 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 820OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
COVER CLASS R AND H 600V 600A WI datasheet.pdf