Rohm Semiconductor MCR25JZHF1650
MCR25JZHF1650 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1650
Brief Description
RES SMD 165 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1650.pdf
Availability of MCR25JZHF1650
QUANTITY
MCR25JZHF1650 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1650
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1650
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1650
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1650 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1650 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1650
CONN HEADER RT/A .100 20POS 30AU datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CONN M12 5POS SOCKET datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 41-81V 1.05A datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
16000UF 25V 25.4X92.08 85C AXI datasheet.pdf