Rohm Semiconductor MCR25JZHF16R9
MCR25JZHF16R9 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF16R9
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF16R9.pdf
Availability of MCR25JZHF16R9
QUANTITY
MCR25JZHF16R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF16R9
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF16R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF16R9
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF16R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF16R9 Details Description
Related parts for MCR25JZHF16R9
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184PS .050 3.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V BLACK 500' datasheet.pdf
GT30 SHEET 150X150X0.23MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 68MA 81.6 OHM datasheet.pdf