Rohm Semiconductor MCR25JZHF21R0
MCR25JZHF21R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF21R0
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF21R0.pdf
Availability of MCR25JZHF21R0
QUANTITY
MCR25JZHF21R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF21R0
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF21R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF21R0
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF21R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF21R0 Details Description
Related parts for MCR25JZHF21R0
CONN HEADER 100POS .050 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V 5% BP 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 326 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A LPT datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 16POS datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-30PF 750V SURF MNT datasheet.pdf
RC SLIDE RAILS 300MM 2PCS datasheet.pdf