Vishay/Dale RN60E9091FB14
RN60E9091FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E9091FB14
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E9091FB14.pdf
Availability of RN60E9091FB14
QUANTITY
RN60E9091FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E9091FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E9091FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E9091FB14
Related LinksRN60E9, RN60E9091FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E9091FB14 Details Description
Related parts for RN60E9091FB14
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR 178PS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
ANT ROOTENNA DUAL 2.4/5G 8" MC datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 2312 datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/03/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 800V RADIAL datasheet.pdf