Rohm Semiconductor MCR25JZHF3240
MCR25JZHF3240 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3240
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3240.pdf
Availability of MCR25JZHF3240
QUANTITY
MCR25JZHF3240 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3240
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3240
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3240
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3240 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3240 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3240
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.6MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ 16SO datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC BCD-7SEG DECODER/DVR 16SO datasheet.pdf
IC PFC CTRLR TRANSITION 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CUT OFF BLADE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
06+06 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf