Rohm Semiconductor MCR25JZHF7873
MCR25JZHF7873 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF7873
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF7873.pdf
Availability of MCR25JZHF7873
QUANTITY
MCR25JZHF7873 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF7873
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF7873
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF7873
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF7873 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF7873 Details Description
Related parts for MCR25JZHF7873
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 58MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 17.9253K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf