Rohm Semiconductor MCR25JZHJ204
MCR25JZHJ204 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ204
Brief Description
RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ204.pdf
Availability of MCR25JZHJ204
QUANTITY
MCR25JZHJ204 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ204
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ204
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ204 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ204
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 2.5A 20SOIC datasheet.pdf
IC VIDEO AMP W/FILTER 16-QSOP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COVER SCREW LOCK FOR 27POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 100KPA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 29.8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf