Rohm Semiconductor MCR25JZHJ243
MCR25JZHJ243 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ243
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ243.pdf
Availability of MCR25JZHJ243
QUANTITY
MCR25JZHJ243 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ243
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ243
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ243
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ243 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ243 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ243
CONN FPC 36POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8CH 175KSPS 16SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
V.34 SERIAL DATA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 60W datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ32B M32 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf