Rohm Semiconductor MCR25JZHJLR12
MCR25JZHJLR12 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJLR12
Brief Description
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJLR12.pdf
Availability of MCR25JZHJLR12
QUANTITY
MCR25JZHJLR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJLR12
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJLR12
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJLR12
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJLR12 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJLR12 Details Description
Related parts for MCR25JZHJLR12
IC BUFFER DL UHS N-INV SC706 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8UMAX datasheet.pdf
WIREWAY COVER PLATE 2.5X2.5" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE E 716NH N87 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf