Vishay/Dale TNPU120662K0AZEN00
TNPU120662K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120662K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120662K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU120662K0AZEN00
QUANTITY
TNPU120662K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120662K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120662K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120662K0AZEN00
Related LinksTNPU12066, TNPU120662K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120662K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120662K0AZEN00
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 5.7A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf