Rohm Semiconductor MCR50JZHF2100
MCR50JZHF2100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHF2100
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHF2100.pdf
Availability of MCR50JZHF2100
QUANTITY
MCR50JZHF2100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHF2100
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHF2100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHF2100
Related LinksMCR50J, MCR50JZHF2100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHF2100 Details Description
Related parts for MCR50JZHF2100
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 5A TO263AB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 4.1A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 3 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB CP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 160MA 2 OHM SMD datasheet.pdf