Rohm Semiconductor MCR50JZHF3320
MCR50JZHF3320 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHF3320
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHF3320.pdf
Availability of MCR50JZHF3320
QUANTITY
MCR50JZHF3320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHF3320
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHF3320
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHF3320
Related LinksMCR50J, MCR50JZHF3320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHF3320 Details Description
Related parts for MCR50JZHF3320
JUMPER-H1505TR/A2015R/H1505TR 6" datasheet.pdf
CONN MDR RCPT 68POS VERT T/H datasheet.pdf
CONN RECEPT 34POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 06CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf