Rohm Semiconductor MCR50JZHJ114
MCR50JZHJ114 picture photo
Mfg. Part Number
MCR50JZHJ114
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
MCR50JZHJ114.pdf
Availability of MCR50JZHJ114
QUANTITY
MCR50JZHJ114 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR50JZHJ114
Internal Part NumberEIS-MCR50JZHJ114
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR50JZHJ114
Related LinksMCR50J, MCR50JZHJ114 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR50JZHJ114 Details Description
Related parts for MCR50JZHJ114
FUSE 2A 600V TELCOM TIN NANO2 TR datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 28.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
BUSS MIDGET FUSE datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 S PLUG SS datasheet.pdf
AB 5C 3#12, 2#4 PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 125MHz, 100-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf