Vishay/BCcomponents MCS04020C2322FE000
MCS04020C2322FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C2322FE000
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C2322FE000.pdf
Availability of MCS04020C2322FE000
QUANTITY
MCS04020C2322FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C2322FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C2322FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C2322FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C2322FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C2322FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C2322FE000
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 30V 1.60A RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 2.3A 6TSOP datasheet.pdf
VARISTOR 351V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
5.00MM EUR DR HDR HORZ CE GRN 22 datasheet.pdf
IC RFID 128BIT 330PF ANIMAL BUMP datasheet.pdf