Vishay/BCcomponents MCS04020C6193FE000
MCS04020C6193FE000 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020C6193FE000
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
MCS04020C6193FE000.pdf
Availability of MCS04020C6193FE000
QUANTITY
MCS04020C6193FE000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020C6193FE000
Internal Part NumberEIS-MCS04020C6193FE000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020C6193FE000
Related LinksMCS04020C, MCS04020C6193FE000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020C6193FE000 Details Description
Related parts for MCS04020C6193FE000
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC RF POWER DETECTOR 4-UCSP datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 10NS 64TQFP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.2MM DIN RAIL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.8"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN CRIMP datasheet.pdf
POWER DIVIDER 4WAY 12.4-18GHZ datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.098" (2.50mm) Tin Through Hole datasheet.pdf