Vishay/BCcomponents MCS04020D6342BE100
MCS04020D6342BE100 picture photo
Mfg. Part Number
MCS04020D6342BE100
Brief Description
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCS04020D6342BE100.pdf
Availability of MCS04020D6342BE100
QUANTITY
MCS04020D6342BE100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCS04020D6342BE100
Internal Part NumberEIS-MCS04020D6342BE100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.015" (0.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCS04020D6342BE100
Related LinksMCS04020D, MCS04020D6342BE100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCS04020D6342BE100 Details Description
Related parts for MCS04020D6342BE100
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 44MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf