Vishay/BCcomponents MCT06030C3481FP500
MCT06030C3481FP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030C3481FP500
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT06030C3481FP500.pdf
Availability of MCT06030C3481FP500
QUANTITY
MCT06030C3481FP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030C3481FP500
Internal Part NumberEIS-MCT06030C3481FP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030C3481FP500
Related LinksMCT06030C, MCT06030C3481FP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030C3481FP500 Details Description
Related parts for MCT06030C3481FP500
MOSFET N-CH 75V 75A TO-220AB datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VOLTMETER 300VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA 6TSSOP datasheet.pdf
LED MCPCB STAR XQD NEUTRAL 4000K datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 480VAC datasheet.pdf