Vishay/BCcomponents MCT06030C4323FP500
MCT06030C4323FP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030C4323FP500
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT06030C4323FP500.pdf
Availability of MCT06030C4323FP500
QUANTITY
MCT06030C4323FP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030C4323FP500
Internal Part NumberEIS-MCT06030C4323FP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030C4323FP500
Related LinksMCT06030C, MCT06030C4323FP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030C4323FP500 Details Description
Related parts for MCT06030C4323FP500
CONN TERM BLOCK W/O MARK PA BG datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DIGITAL MEDIA SOC 337-NFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 18POS GOLD datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
CRYSTAL 54MHZ 8PF SMD datasheet.pdf