Vishay/BCcomponents MCT06030D3012BP100
MCT06030D3012BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D3012BP100
Brief Description
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D3012BP100.pdf
Availability of MCT06030D3012BP100
QUANTITY
MCT06030D3012BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D3012BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D3012BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D3012BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D3012BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D3012BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D3012BP100
CONN HEADER 76POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
PIGTAIL SM LDS SCAPC datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM-I 15 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 880MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
EV-DO ROUTER GPS US ACCY VERIZON datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf