Vishay/BCcomponents MCT06030D6810BP100
MCT06030D6810BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030D6810BP100
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCT06030D6810BP100.pdf
Availability of MCT06030D6810BP100
QUANTITY
MCT06030D6810BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030D6810BP100
Internal Part NumberEIS-MCT06030D6810BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030D6810BP100
Related LinksMCT06030D, MCT06030D6810BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030D6810BP100 Details Description
Related parts for MCT06030D6810BP100
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 36COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 560 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 604 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58U datasheet.pdf
RES SMD 12.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf