Vishay/BCcomponents MCU08050C4304FP500
MCU08050C4304FP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050C4304FP500
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/5W 0805
Datasheet Download
MCU08050C4304FP500.pdf
Availability of MCU08050C4304FP500
QUANTITY
MCU08050C4304FP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050C4304FP500
Internal Part NumberEIS-MCU08050C4304FP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050C4304FP500
Related LinksMCU08050C, MCU08050C4304FP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050C4304FP500 Details Description
Related parts for MCU08050C4304FP500
IC 3PLL EPROM CLOCK GEN 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
27 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf