Vishay/BCcomponents MCU08050D1303BP100
MCU08050D1303BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D1303BP100
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D1303BP100.pdf
Availability of MCU08050D1303BP100
QUANTITY
MCU08050D1303BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D1303BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D1303BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D1303BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D1303BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D1303BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D1303BP100
CONN HEADER 7POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES 383K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 1A TO-92 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 63VDC 1206 datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 32MM datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 6COL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO216 datasheet.pdf
REPLACEMENT BLADE MARK 9 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf