Vishay/Beyschlag MCW0406MD1372BP100
MCW0406MD1372BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1372BP100
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1372BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1372BP100
QUANTITY
MCW0406MD1372BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1372BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1372BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1372BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1372BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1372BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1372BP100
IC CTRLR PWM BUCK 2PHASE 32-QFN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 4KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf