Vishay/Beyschlag MCW0406MD2152BP100
MCW0406MD2152BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD2152BP100
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD2152BP100.pdf
Availability of MCW0406MD2152BP100
QUANTITY
MCW0406MD2152BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD2152BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD2152BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD2152BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD2152BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD2152BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD2152BP100
IC ADC 24BIT SRL 192KHZ 48-LQFP datasheet.pdf
ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
FLEXWIRE CABLE-10/ SM datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
3.3 V, [15 kV ESD-Protected, Half- and Full-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf