Abracon Corporation ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
ASV2-27.000MHZ-C-L1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASV2-27.000MHZ-C-L1-T.pdf
Availability of ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
QUANTITY
ASV2-27.000MHZ-C-L1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
Internal Part NumberEIS-ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
Related LinksASV2-27.00, ASV2-27.000MHZ-C-L1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASV2-27.000MHZ-C-L1-T Details Description
Related parts for ASV2-27.000MHZ-C-L1-T
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 17POS .152M datasheet.pdf
SWITCH BEZEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf