Vishay/Beyschlag MCW0406MD8252BP100
MCW0406MD8252BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD8252BP100
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD8252BP100.pdf
Availability of MCW0406MD8252BP100
QUANTITY
MCW0406MD8252BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD8252BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD8252BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD8252BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD8252BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD8252BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD8252BP100
RES 5.6M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 66SCSP datasheet.pdf
ON CHIP DEBUG EMULATOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 2225 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML HIGH 7PPM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS MINI-BOX datasheet.pdf