ITT Cannon, LLC MDM-15SH004K
MDM-15SH004K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15SH004K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO-D PLUG 15POS SKT 24" WIRE
Datasheet Download
MDM-15SH004K.pdf
Availability of MDM-15SH004K
QUANTITY
MDM-15SH004K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15SH004K
Internal Part NumberEIS-MDM-15SH004K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length2.0' (609.6mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15SH004K
Related LinksMDM-15, MDM-15SH004K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15SH004K Details Description
Related parts for MDM-15SH004K
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 24POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC DRVR HISIDE 2CH POWERSSO12 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 9P-9P F-M PNL MNT datasheet.pdf
POT 15K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf