ITT Cannon, LLC MDM-15SH023K
MDM-15SH023K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15SH023K
Brief Description
MICRO 15POS SKT 20"
Datasheet Download
MDM-15SH023K.pdf
Availability of MDM-15SH023K
QUANTITY
MDM-15SH023K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15SH023K
Internal Part NumberEIS-MDM-15SH023K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length1.67' (508mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15SH023K
Related LinksMDM-15, MDM-15SH023K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15SH023K Details Description
Related parts for MDM-15SH023K
IDC CABLE - HSR34H/AE34G/HSR34H datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INTERFACE 802.3AF 48TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf