ITT Cannon, LLC MDM-15SH034A
MDM-15SH034A picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15SH034A
Brief Description
MICRO 15POS SKT 8"
Datasheet Download
MDM-15SH034A.pdf
Availability of MDM-15SH034A
QUANTITY
MDM-15SH034A Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15SH034A
Internal Part NumberEIS-MDM-15SH034A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15SH034A
Related LinksMDM-15, MDM-15SH034A Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15SH034A Details Description
Related parts for MDM-15SH034A
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 38KHZ datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf