ITT Cannon, LLC MDM-21SH034A
MDM-21SH034A picture photo
Mfg. Part Number
MDM-21SH034A
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 21POS SKT 8"
Datasheet Download
MDM-21SH034A.pdf
Availability of MDM-21SH034A
QUANTITY
MDM-21SH034A Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-21SH034A
Internal Part NumberEIS-MDM-21SH034A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions21
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-21SH034A
Related LinksMDM-21, MDM-21SH034A Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-21SH034A Details Description
Related parts for MDM-21SH034A
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS 64FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 8A TO252AA datasheet.pdf