ITT Cannon, LLC MDM-25PH013F
MDM-25PH013F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH013F
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25C P 48" YEL FLOAT
Datasheet Download
MDM-25PH013F.pdf
Availability of MDM-25PH013F
QUANTITY
MDM-25PH013F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH013F
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH013F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH013F
Related LinksMDM-25, MDM-25PH013F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH013F Details Description
Related parts for MDM-25PH013F
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR13 8MM datasheet.pdf
CAST AL-RATCHET LOC 8-15LB 8' datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
762MM EURO PLUG RA 5CGRN datasheet.pdf