ITT Cannon, LLC MDM-31PH003F
MDM-31PH003F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-31PH003F
Brief Description
MICRO-D RCPT 31POS PIN 18" WIRE
Datasheet Download
MDM-31PH003F.pdf
Availability of MDM-31PH003F
QUANTITY
MDM-31PH003F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-31PH003F
Internal Part NumberEIS-MDM-31PH003F
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions31
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-31PH003F
Related LinksMDM-31, MDM-31PH003F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-31PH003F Details Description
Related parts for MDM-31PH003F
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
BLZP 5.00/03/270F SN OR BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" RBW JACKP NI datasheet.pdf