ITT Cannon, LLC MDM-37PH010K
MDM-37PH010K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37PH010K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
CANMDM-37PH010K
Datasheet Download
MDM-37PH010K.pdf
Availability of MDM-37PH010K
QUANTITY
MDM-37PH010K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37PH010K
Internal Part NumberEIS-MDM-37PH010K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37PH010K
Related LinksMDM-37, MDM-37PH010K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37PH010K Details Description
Related parts for MDM-37PH010K
CONN HEADER .100 DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.75A 80 MOHM datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf