ITT Cannon, LLC MDM-BT-31TE-SJS-CAD
MDM-BT-31TE-SJS-CAD picture photo
Mfg. Part Number
MDM-BT-31TE-SJS-CAD
Brief Description
DSUB BACKSHELL SHIELD 31POS MET
Datasheet Download
MDM-BT-31TE-SJS-CAD.pdf
Availability of MDM-BT-31TE-SJS-CAD
QUANTITY
MDM-BT-31TE-SJS-CAD Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-BT-31TE-SJS-CAD
Internal Part NumberEIS-MDM-BT-31TE-SJS-CAD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Accessory TypeOne Piece Backshell
Number of Positions31
MaterialAluminum
PlatingYellow Chromate over Cadmium
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-BT-31TE-SJS-CAD
Related LinksMDM-BT-31, MDM-BT-31TE-SJS-CAD Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-BT-31TE-SJS-CAD Details Description
Related parts for MDM-BT-31TE-SJS-CAD
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 100MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.8A 124.1 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
BRACKET WRAP AROUND CASE CODE P datasheet.pdf
RES 32 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf