Vishay/Dale MDP16031K80GE04
MDP16031K80GE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP16031K80GE04
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 16DIP
Datasheet Download
MDP16031K80GE04.pdf
Availability of MDP16031K80GE04
QUANTITY
MDP16031K80GE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP16031K80GE04
Internal Part NumberEIS-MDP16031K80GE04
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Size / Dimension0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP16031K80GE04
Related LinksMDP1603, MDP16031K80GE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP16031K80GE04 Details Description
Related parts for MDP16031K80GE04
CONN CARDEDGE HSG DUAL 100POS datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING EP .156 3POS datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0404 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 12V D2PAK datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 3V 10% 0603 datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X5R 0201 datasheet.pdf