Cantherm MF52F332F3470
MF52F332F3470 picture photo
Mfg. Part Number
MF52F332F3470
Brief Description
THERMISTOR NTC 3.3K OHM 1%
Datasheet Download
MF52F332F3470.pdf
Availability of MF52F332F3470
QUANTITY
MF52F332F3470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF52F332F3470
Internal Part NumberEIS-MF52F332F3470
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C3.3k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/503470K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max50mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF52F332F3470
Related LinksMF52F3, MF52F332F3470 Datasheet, Cantherm Distributor
MF52F332F3470 Details Description
Related parts for MF52F332F3470
MODULE PWR ENTRY DL FUSE 250V datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM10S/AE10G/HDM10S datasheet.pdf
CONN JACK PHONE R/A 1X3PS UNSHLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 216VWM 348.6VC AXIAL datasheet.pdf
MOD INSERT 1/3SIZE 2PORT WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6.2A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf