Cantherm MF72-033D7
MF72-033D7 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-033D7
Brief Description
ICL 33 OHM 20% 500MA 9MM
Datasheet Download
MF72-033D7.pdf
Availability of MF72-033D7
QUANTITY
MF72-033D7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-033D7
Internal Part NumberEIS-MF72-033D7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
R @ 25°C33 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max500mA
R @ Current1.485 Ohm
Diameter0.354" (9.0mm)
Approvals-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-033D7
Related LinksMF72-, MF72-033D7 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-033D7 Details Description
Related parts for MF72-033D7
IC FLASH 2MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN ADAPT TNC PLUG TO N JACK datasheet.pdf
RES 18.333K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
METRAL HDR 2MX5R PF datasheet.pdf
HAN PORT 120VAC+3A BREAKER+RJ45 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7.5VC DO13 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf