Yageo MFR-25FBF52-14K
MFR-25FBF52-14K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-14K
Brief Description
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-14K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-14K
QUANTITY
MFR-25FBF52-14K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-14K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-14K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-14K
Related LinksMFR-25F, MFR-25FBF52-14K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-14K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-14K
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.197" (5.00mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.2"L X 3.65"W datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
CONN RECEPT 55 + 3 POWER TYPE M datasheet.pdf
TOOL HEAD CRIMP SOLIS 1/0AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.20 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 2000VDC datasheet.pdf