Yageo MFR-25FBF52-205R
MFR-25FBF52-205R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-205R
Brief Description
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-205R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-205R
QUANTITY
MFR-25FBF52-205R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-205R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-205R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)205
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-205R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-205R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-205R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-205R
IC REG CTRLR ISO PWM VM 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 23MM WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 9V datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
20UF 160V 9.5X32 105C AXI datasheet.pdf