Yageo MFR-25FBF52-210K
MFR-25FBF52-210K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-210K
Brief Description
RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-210K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-210K
QUANTITY
MFR-25FBF52-210K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-210K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-210K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-210K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-210K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-210K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-210K
IDC CABLE - CSR40S/AE40G/CSR40S datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS PROX M12 4MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 26AWG 2500' datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 490MA 1.3 OHM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
25U RACK ENCL SERVER CABINET datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOIC TO 16DIP datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
LJT 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 Y5V 0.01レF 50V datasheet.pdf