Yageo MFR-25FBF52-301K
MFR-25FBF52-301K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-301K
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-301K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-301K
QUANTITY
MFR-25FBF52-301K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-301K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-301K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-301K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-301K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-301K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-301K
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 1340UH SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.5V 10DFN datasheet.pdf
IC PROG VCXO CLK SYNTH 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 18A TO263AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
VARISTOR 297V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 9C S 120" YEL JACKS datasheet.pdf