Yageo MFR-25FBF52-46R4
MFR-25FBF52-46R4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-46R4
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-46R4.pdf
Availability of MFR-25FBF52-46R4
QUANTITY
MFR-25FBF52-46R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-46R4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-46R4
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-46R4
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-46R4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-46R4 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-46R4
Connector Receptacle 76 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 2500A POWRBLOK datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 45NS 54TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC LLC CTRL MFET 170W ESIP16C datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V 10% BX 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM FLIPCHIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf