Yageo MFR-25FBF52-4K22
MFR-25FBF52-4K22 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-4K22
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-4K22.pdf
Availability of MFR-25FBF52-4K22
QUANTITY
MFR-25FBF52-4K22 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-4K22
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-4K22
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-4K22
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-4K22 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-4K22 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-4K22
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC TX/RX DUAL RS-232 5VLP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 750PF 150V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER STCKD 34POS R/A GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 500MW DO7 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf