Yageo MFR-25FBF52-4K64
MFR-25FBF52-4K64 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-4K64
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-4K64.pdf
Availability of MFR-25FBF52-4K64
QUANTITY
MFR-25FBF52-4K64 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-4K64
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-4K64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-4K64
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-4K64 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-4K64 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-4K64
LABEL PROPRTY TAG 1.5X.75"250/RL datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO252-3 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 40A AC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
REPLACEMENT HEAD FOR TL4019 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf