Yageo MFR-25FBF52-60K4
MFR-25FBF52-60K4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-60K4
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-60K4.pdf
Availability of MFR-25FBF52-60K4
QUANTITY
MFR-25FBF52-60K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-60K4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-60K4
PackagingBulk
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-60K4
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-60K4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-60K4 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-60K4
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 40-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32MLPQ datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ TRPL SYNC 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
PROFINET NET INTERFACE MOD PARA datasheet.pdf
CAP TANT 3.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
6-15 PLUG HI-IMPACT datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf