Yageo MFR-25FBF52-634K
MFR-25FBF52-634K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-634K
Brief Description
RES 634K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-634K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-634K
QUANTITY
MFR-25FBF52-634K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-634K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-634K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-634K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-634K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-634K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-634K
RES SMD 56 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5H 150MA 107.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 6 POS datasheet.pdf