Yageo MFR-25FBF52-93K1
MFR-25FBF52-93K1 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-93K1
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-93K1.pdf
Availability of MFR-25FBF52-93K1
QUANTITY
MFR-25FBF52-93K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-93K1
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-93K1
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-93K1
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-93K1 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-93K1 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-93K1
TRANS NPN 40V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf